Anasayfa / Blog / Gazipaşalı Toprağın Sultanları İl Müdürlüğüne Teknik Gezi yaptı

Gazipaşalı Toprağın Sultanları İl Müdürlüğüne Teknik Gezi yaptı

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Toprağın Sultanları” projesi kapsamında Gazipaşalı Kadın Çiftçiler teknik ve kültürel ziyaret kapsamında Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ev işleri, eş ve annelik görevleri ile birlikte büyük bir özveri ile tarımsal üretimin her aşamasında aktif rol alan kadınların bir süreliğine bulunduğu ortamdan uzaklaşarak yaptıkları ziyaretin ilk durağı Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü oldu. Gazipaşalı Kadın Üreticiler böyle bir projenin uygulanmış olmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Toprağın Sultanları Tarımsal Üretimde yaşadıkları sorunları İl Müdür Yardımcısı  Asım Karabulut’a iletti.

Üreticilere ellerinden gelen desteği vereceğini ifade eden Karabulut, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadın Üreticilere Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Nazan Durak Özçelik ile teknik personel de eşlik etti.

Kadın üreticiler Antalya’nın yerli tohum üretim yeri Yüksel Tohumu ziyaret ederek tohumun ıslah aşamalarını yerinde gördüler.

Daha sonra EXPO 2016’yı da ziyaret ederek alanda keyifli dakikalar geçirdiler.

TP

Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayvanları Telef Olan Vatandaşlara 2 Milyon 150 Bin Lira Ödendi

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, merkez üssü İran’ın Hoy kenti olan 5,9 büyüklüğündeki …