Anasayfa / Blog / Antalya’nın 19 Kardeşi Belli Oldu

Antalya’nın 19 Kardeşi Belli Oldu

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gelin Kardeş Olalım Projesinde İlçe Eşleştirmeleri Tamamlandı

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak 30 Kasım 2018 tarihinde teklif çağrısına çıkmış olduğumuz Gelin Kardeş Olalım projesine Ülkemiz genelinde 24 Aralık 2018 tarihine kadar toplam 39 ilden 66 İlçeden projelerle başvuru yapıldı.

Gelen başvurular Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ başkanlığında kurulan,  Batem Müdürü Abdullah ÜNLÜ, İl Müdür yardımcısı Gökhan KARACA, İl Müdür Yardımcısı Serbülent ÜNAL, İl Müdür Yardımcısı Asım KARABULUT, Batem Müdür Yardımcısı Mustafa SOSYAL, KTV Şube Müdürü İbrahim IRMAK, Ziraat Odası Başkanı Nazif ALP, Ticaret Borsası Genel sekreteri Tolgahan ALAVANT dan oluşan Proje Komisyonunca ilçelerin bulunduğu bölge, sosyo ekonomik gelişmişlik sırası, projeleri destekleyen kurum ve kuruluşlar, proje konuları içeriği ve ilçelerin tarım potansiyellerine göre değerlendirildi. Proje formatı gereği objektif unsurlar değerlendirilerek ilçe eşleştirmeleri yapıldı. Seçilemeyen ilçeler Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden olacak teknik talepleri ayrıca karşılanacak.

GELİN KARDEŞ OLALIM PROJESİ EŞLEŞEN İLÇELERSIRA NOBULUNDUĞU BÖLGEİL-İLÇE ADIKARDEŞ İLÇE1DOĞU ANADOLU BÖLGESİERZURUM-TORTUMALANYA2DOĞU ANADOLU BÖLGESİMUŞ-MALAZGİRTDÖŞEMEALTI3DOĞU ANADOLU BÖLGESİVAN-GEVAŞSERİK4İÇ ANADOLU BÖLGESİKONYA-TUZLUKÇUMURATPAŞA5DOĞU ANADOLU BÖLGESİTUNCELİ-OVACIKAKSU6GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİŞANLIURFA-HALFETİKEPEZ7DOĞU ANADOLU BÖLGESİIĞDIR-KARAKOYUNLUELMALI8İÇ ANADOLU BÖLGESİESKİŞEHİR-BEYLİKOVAKONYAALTI9DOĞU ANADOLU BÖLGESİBİTLİS-TATVANKUMLUCA10KARADENİZ BÖLGESİZONGULDAK-DEVREKMANAVGAT11DOĞU ANADOLU BÖLGESİHAKKARİ-ÇUKURCAKORKUTELİ12EGE BÖLGESİMANİSA-GÖRDESFİNİKE13İÇ ANADOLU BÖLGESİYOZGAT-BOĞAZLIYANDEMRE14EGE BÖLGESİKÜTAHYA-SİMAVKEMER15GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİDİYARBAKIR-SURGAZİPAŞA16MARMARA BÖLGESİBALIKESİR-EDREMİTKAŞ 


PROJEMİZ KAPSAMINDA 16 İLÇEYE 16 KARDEŞ EŞLEŞTİRMESİ YAPILMIŞTIR.


ANTALYANIN TOPLAM 19 İLÇESİ VARDIR.


KARDEŞ EŞLEŞTİRMESİ YAPILMAYAN 3 İLÇEMİZ ADINA İL MÜDÜRLÜĞÜ NEZDİNDE AŞAĞIDAKİ 3 İLÇE İÇİN KARDEŞLİK PROTOKOLÜ TESİS EDİLECEKTİR.


 1EGE BÖLGESİİZMİR-SELÇUK 

2GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİSİİRT-TİLLO 

3KARADENİZ BÖLGESİSAMSUN-BAFRA 

 

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Antalya olarak bu proje ile Örtüaltı üretim başta olmak üzere Yaş Meyve, Sebze, Süs Bitkileri ve Mantar Üretim ve ihracatındaki bilgi birikimimizi kardeş İlçelere aktararak Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Projemizin ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

TP

Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayvanları Telef Olan Vatandaşlara 2 Milyon 150 Bin Lira Ödendi

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, merkez üssü İran’ın Hoy kenti olan 5,9 büyüklüğündeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir